ÇANAKKALE SAVAŞLARI GELİBOLU TARİHİ ALAN BAŞKANLIĞI

ÇANAKKALE MUHAREBELERİ SIHHİYE MÜZESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

 

Başkanlığımız ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) arasında "Çanakkale Muharebeleri Sıhhiye Müzesi" kurulmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.
Bugün Sağlık Bilimler Üniversitesi Rektörlük Binası’nda düzenlenen törene Tarihi Alan Başkanımız Sayın İsmail KAŞDEMİR, SBÜ Rektörü Prof. Dr. Sayın Cevdet ERDÖL ve kurum amirleri katıldı.

Tarihi Alan Başkanımız Sayın Kaşdemir yaptığı konuşmada, "Bu müstesna topraklara hizmet ederken hiç beklemediğimiz bir anda Sağlık Bilimleri Üniversitemizden bize bir heyet geldi. 'Biz de buraya yapılan hizmetlere katkı vermek, yardımcı olmak istiyoruz.' dediler. Böyle bir teklifle gelince biz çok mutlu olduk. Hemen çalışmaya başladıktan sonra Tarihi Alan’da Çanakkale Şehitlikleri'nde bir eksiklik olan askeri hastane müzesinin tamamlanmasında büyük bir rol oynandı. Şükür ki beraber tamamladığımız müze Tarihi Alan’da en çok ziyaret edilen noktaların başında yer almaya başladı." dedi.

Prof. Dr. Sayın Erdöl ise törende yaptığı konuşmada, Türk tarihinin altın sayfalarından olan, eşsiz kahramanlıkların yaşandığı, vatan ve millet sevgisinin sembolleştiği, ülkenin her köşesinden gelen gençlerin kutsal saydığı değerler için canını feda ederek "Çanakkale geçilmez" destanını yazdığı Gelibolu Yarımadası'nda kurulacak müze için protokol imzaladıklarını ifade etti.

  • bırıncı.jpg
  • ikinci.jpg
  • ucuncu.jpg